سید احمد حسینی ماهینی
تماس با من
پروفایل من
نو سید احمد حسینی ماهینی
آرشیو وبلاگ
      زیارت رایگان حق ماست (زیارت رایگان حق ماست)
استعمار نفتی ها نویسنده: سید احمد حسینی ماهینی - ۱۳٩۱/۱/۱

در آمد نفت را وزارت نفت می بلعد!

هرچند که در 29 اصفند نفت ایران ملی اعلام شد ولی با تشکیل شزکت ملی نفت و استخدام کارکان انگلیسی در آن بعنوان کارشناس استعمار خارجی تبدیل به استعمار داخلی شد یعنی انگلیسی ها دست از روی سر مردم برداشتند و توی سرمردم کردند! مثلا ما در بودجه سال 91 بخوبی می بینیم که کلیه در آمدهای نفتی در همان جا هزینه می شو د

بودجه شرکت ملی نفت ایران و وزارت نفت در لایحه بودجه سال 91 به ترتیب معادل 16 هزار و 250 میلیارد تومان و 17 میلیون تومان دیده شده است.

به گزارش  فارس، بررسی ها از بودجه 4 شرکت اصلی وزارت نفت در لایحه بودجه سال 91 نشان می دهد، درآمد شرکت ملی نفت ایران 17 هزار و 724 میلیارد تومان و هزینه های آن 16 هزار و 250 میلیارد تومان اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، درآمدهای شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی نیز 880 میلیارد تومان و هزینه های آن 760 میلیادر تومان اعلام شده است.

در لایحه بودجه 91، درآمد شرکت ملی گاز ایران 782 میلیارد تومان و هزینه های آن 717 میلیادر تومان اعلام شده است و درآمد شرکت ملی پتروشیمی ایران 971 میلیادر تومان و هزینه های آن 969 میلیادر تومان اعلام شده است

ملاحظه می کنید که هره در آمد نفتی است بدون کم وکاست در همان وزارت خانه صرف می شود

وابن در حالی است که 876 سال قبل در آمد نفت دومیلیون تومان بوده و در آمد مالیاتی 18 میلیون تومان ! و الان برعکس شده است ! یعنی مردم با دیدن در آمد نفت که مثلا ملی شده دیکر نیازی به پرداخت مالیات حس نمی کنند و در مقابل ان مقاومت می کنند!

 از سوی دیگر می بینیم با اینکه قیمت نفت در بازار جهانی 126 دلار بودجه سال 91 با 85تا 90 دلار بسته می شود یعنی حدود 30دلار بابت بورس بازی روی قیمت نفت هدر رفته و دستمزد بازارهای پولی ومالی و پور سانت آنان می شود . قیمت تمام شده نفت هم فرضا در سال 86 که قیمت نفت 75دلار در بشکه بود 60 دلار برآورد شده است ! یعنی حالا اگر 100دلار را مبدا بگیریم 80 دلار واگر 126 دلار باشد ا00دلار می شود یک حساب شاده می گوید از تولید نفت با فروش هربشکه 126 دلار 100 دلار شهم قیمت تمام شده در داخل و 35 دلار سهم بازار های مالی یا دلال ها است یعنی هربشکه 9 دلار هم ضرر! برای چلوگیری از این ضرر ملی باید قیمت تمام شده را پائین آورد یعنی هزینه های وزارت نفت را کاهش داد وحقوق و در صد دلالها هم کمتر شود . اولی با صرفه جوئی و کم کردن حقوقهای میلیاردی است دومی هم ایجاد بورس داخلی نفت و در یافت وجه ان بصورت نقدی در موقع تحویل است نه اینکه شرکت نفت آن را به دلار و در حسابهای خارجی دریافت نماید. تا موقعی که این عمل نشود استعمار داخلی شرکت نفت ادامه دارد!

  نظرات ()
مطالب اخیر بعد با تمهیداتی، دامهای آنان از دولت میانمار، مطالبه شود هیچ روزی مثل روز حسین نمی شود. تا دیروز وهابیون و بعثی ها نمی گذاشتند: به زیارت برویم، امنیت شغلی در ایران مثلا ظاهر شدن آنها با لباس ها . ممکن است بگویند: اینها اجناس ترک یا چینی است، سرگردانی مجدد بنی اسرائیل حالا شکم ها گنده شده، سرها بالا گرفته شده Free housing for: everyone. زمین خواری یا زمین داری؟
کلمات کلیدی وبلاگ yeni il (٢) فلسفه تاریخ نوین (۱) qlobal (۱) təhsil (۱) dünya ailə (۱) mahnı adı yalanlar (۱) dünya hərbi (۱) allah dünyada (۱) onun bütün (۱) aləmlərin (۱) işçilərin (۱) hər şey (۱) dünya lideri: (۱) konfrans (۱) xəbərlər (۱) şayiələ (۱) news imperializm (۱) news arxasında (۱) heaven üzr (۱) islamda (۱) islamda motivasiya nədir? (۱) dəyəri yaxşı! (۱) idarəetmə il (۱) öldürmək (۱) al saud (۱) oyunçu (۱) piknik (۱) güclü (۱) yeni iran (۱) fatimə zəhra (۱) موازنه جهانی (۱) elbradei (۱) نوزایی جهانی (۱) ditroyt (۱) and these 100 cities (۱) نوه بزرگ پیامبر اسلام (۱) mediom (۱) mənəviyyat rolu (۱) pul bir çuval (۱) düşmən (۱) mahmud (۱) misir hərbi öhdəliyi (۱) müharibəsi (۱) xalqlar (۱) snipers (۱) bütün açılış dəvət (۱) düşük (۱) israil (۱) کابینه جهانی ! (۱) wwwmahinnewsir (۱) زنان (۱) فاطمه (۱) عربستان (۱) ورشکستگی (۱) gaz (۱) تحریم اقتصادی (۱) nowruz (۱) energy (۱) : (۱) حجاب ستیزی (۱) bayram (۱) محمد مرسی (۱) iz şübhəli etməlidir: (۱) valideynlər (۱) bütün neft (۱) سیستم استکباری با سیستم انقلابی، فقط یک تفاوت اساس (۱) əmək bölgüsü (۱) dünyanın təhdid edən mü (۱)
دوستان من ماهین نیوز English العربي 中国的 Turley وکیل من آموزش آشپزی پرتال زیگور طراح قالب